user_mobilelogo

Bükki Attila (1963-2012)

 

BÜkki Attila

 "Szinte hihetetlen, hogy többé nem láthatjuk, nem vehet részt a családi eseményeken, nem örülhetünk együtt vele. Hogy többé nem jön be jellegzetes mosolyával az irodába, hogy főzzünk neki kávét. Nem hívhatják fel a szülők, hogy beszélgessen el csemetéjükkel, mert rájuk már nem hallgat. Nem hagyja otthon az összes gyerek vonatjegyét, amikor Budapestre viszi őket koncertre. Nem nevettet meg bennünket újra és újra, nem teszi helyre az értekezletek szócsatáit egy- egy szavával, poénjával feloldva.

A régi képek között keresgélve néha könnyezve, néha nevetve elevenítettük fel életét. Azt hiszem éppen azért tudunk róla így emlékezni, sírva és mosolyogva, mert bár a hiánya örökké fájó érzés, igazi egyéniség, jelenség volt, aki ha belépett valahova, az általa sugárzott szeretetével mindenkire hatást gyakorolt. Hatással volt gyermekeire, rám, a családra, akik számára örök példaként él. Hatással volt növendékeire, akiket hihetetlenül tudott motiválni és mindig a maximumot hozta ki belőlük. Tanáraira, barátaira, kollégáira, ismerőseire, akik óriási szeretettel és elismeréssel beszélnek róla, amikor találkozunk.

Minden területen, a családban, a tanításban, a zongorákkal kapcsolatos munkáiban is kiemelkedő életművet hagyott hátra. Sokan talán csak egy-egy szeletét ismerték pályájának. Itt Mosonmagyaróváron inkább az Ütőhangszeres tanításáról, koncertjeiről volt ismertebb, szerte az országban és a világban viszont kiemelkedő zongoratechnikusi munkásságáról volt híres."

Bükkiné Csaba Katalin

 

Bükki Attila Mosonmagyaróváron született 1963. október 12-én. Édesapja a város ismert zenésze volt, együttesével számos rendezvényen lépett fel. A zene szeretetét így már gyermekkorában megörökölte. 7 éves korától Tuba Lászlónénál tanult zongorázni, majd mellette párhuzamosan klarinétozni tanult Farkas Mihálynál.

1983-ban a győri Zeneművészeti Szakközépiskolában ütőhangszeres tanszakon végzett.

1986-ban szerezte meg ütőhangszeres tanári diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola győri tagozatán.

Már középiskolai tanulmányai alatt tagja volt a győri ütőegyüttesnek, melynek középiskolai és főiskolai tanára, Váray László volt a vezetője. Az együttessel Európa szerte adtak koncerteket, Németországban és Finnországban is vendégszerepeltek.

1986-88-ig Veszprémi Katonazenekarban töltötte a katonaéveket.

1986-tól a Mosonyi Mihály Zeneiskola tanára volt, ahol vezetésével 1989-ben ütőegyüttes is alakult a zeneiskolai növendékekből. Az eredményes és sikeres munkát nagyban támogatta, hogy a Zeneiskola akkori igazgatója Hernádi Sándor látványos hangszerparkkal bővítette a kezdetben egy kisdobból álló készletet.

Az ütőegyüttes sikerei mellett Bükki Attila a váci Országos Ütőhangszeres Kamaraversenyen és a győri Maros Gábor Országos Ütőhangszeres Szóló-és Duóversenyen több alkalommal ért el növendékeivel első, második helyezést.

Kollégái 4 alkalommal választották meg az Év tanárának.

2011-ben Mosonmagyaróvár kiváló pedagógusa címet kapta.

A tanítás mellett a 1988-ban kezdte zongorahangolói tevékenységét. Az évek során egyre magasabb szintre kerülve a szakmában, számos lemezfelvételen, neves művészek koncertjén és hangszerén dolgozott. A teljesség igénye nélkül Bogányi Gergely, Kocsis Zoltán, Baranyai László, Jandó Jenő, Érdi Tamás, Vásári Tamás, Presser Gábor, Vukán György és sok más művész is rendkívül elégedetten nyilatkozott munkájáról.

Bogányi Gergely zongoraművésszel több koncertturnén vett részt, mint koncert-zongoratechnikus. Utazásaik során a következő külföldi városokban járt: Marosvásárhely, Bogota, Mexikóváros, Guadalajara, Panama, Havanna, Athén, London.

A budapesti Művészetek Palotájában rendezett Chopin-maratonon a világ leghosszabb Fazioli zongorájának hangolója és technikusa volt. Elhangzott Frederic Chopin összes zongoraműve.

A Bogányi-zongora első prototípusának elkészítésében is részt vett.

Kapcsolat:

Varga Bence

+36 20 541 0108

info@glasso.hu